kiemelt_tudomanyok_fovarosa_2017

Az SZTE a Tudományok Fővárosa kiállításon

Az SZTE is részt vett a Tudományok Fővárosa 2017 elnevezésű, természettudományt és technológiai innovációt népszerűsítő interaktív kiállításon 2017. szeptember 23-án a fővárosi Várkert Bazárban.

A STEM (természettudomány, technológia, műszaki tudományok és matematika) fókuszú rendezvényen a látogatók drónokat, robotokat és számos további érdekességet csodálhattak meg a kiállítók jóvoltából. A fesztivál célja nem kisebb volt, mint a tudomány és a tudományos pálya népszerűsítése, a legfrissebb kutatási eredmények bemutatása. E célhoz illeszkedve népszerűsítette az SZTE műszaki képzéseit és az ezekhez kapcsolódó kutatásait. Az eseményre több mint 10 ezer ember látogatott el.


Tudomanyok_Fovarosa_2017_2


Az SZTE önálló standjánál az érdeklődők természettudományi kutatásokat népszerűsítő szakmai kiadványokkal és a szegedi egyetemi hallgatók által tervezett és gyártott versenyautókkal ismerkedhettek meg. Így például az SZTE Mérnöki Kar, valamint a Természettudományi és Informatikai Kar együttműködésével készült STECO Shell Eco Marathon versenyautót (a csapatvezető oktatók: Dr. Kokavecz János (TTIK), Dr. Péter Szabó István (MK); csapattagok: Gyulai Zoltán, Gyurkó Csilla, Horváth Gábor, Kele Péter, Kun Péter, Seres Imre, Terhes Péter, Varga Erik) és a Mérnöki Kar Airrari pneumobilját (a csapatvezető oktató: Dr. Péter Szabó István; csapattagok: Gyulai Zoltán, Gyurkó Csilla, Kósa Norbert, Kun Péter) is kipróbálhatták.



A szegedi egyetem standjánál a STEPP Hungarian Laser Cluster képviselője az ELI ALPS lézeres kutatóközponthoz kapcsolódó hálózatfejlesztési és képzési feladatokra és lehetőségekre hívta fel a látogatók figyelmét.


A rendezvény megnyitóján többek között Dr. Palkovics László oktatásért felelős államtitkár is részt vett. Elmondta: a technológia területei gyorsabban fejlődnek, mint azt gondolnánk. „Az az ország, amely nem száll be idejében a fejlesztési folyamatba, le fog maradni a versenyben. Magyarország úgy döntött, hogy beszáll” – nyilatkozta az államtitkár. Hozzátette: Magyarország részt kíván venni az autonóm autók kutatásában és fejlesztésében is, ezt tesztkörnyezet létrehozásával segíti.


Tudomanyok_Fovarosa_2017
A rendezvényen készült képek itt megtekinthetők.
 

„A tudomány egy olyan fantasztikus dolog, melynek eredményeire, például egy drónra vagy robotra egyik pillanatban még rácsodálkozunk egy rendezvényen, a következőben pedig már a mindennapi életünk szerves részévé válik” – mondta el Bartók Marcell a Vízió Budapest tudománykommunikációval foglalkozó ügynökség vezetője, a rendezvény főszervezője. „Magyarországon abban a speciális helyzetben vagyunk, hogy az egyetlen igazán kiaknázható erőforrásunk a szürkeállomány, amit csak akkor tudunk igazán kihasználni, ha a Tudományok Fővárosához hasonló rendezvényeken a fiatalok megismerkednek azzal, hogy a tudományok igenis izgalmasak, a kutatói, fejlesztői pálya pedig valós alternatíva” – tette hozzá a főszervező.


SZTEinfo


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Tolnai_SaraTolnai Sára - JGYPK, gyógypedagógia

A gyerekek mindig is meghatározták az életem. Édesanyám óvónő, mindig csodálattal figyeltem az ő munkáját, viszont nem akartam ugyanazt az utat bejárni. Úgy gondoltam, hogy olyan pályát szeretnék választani, amiben több kihívás van, ezért választottam a gyógypedagógiát. Tanultam Budapesten is, de nem lehet összehasonlítani a kettőt. Szerintem Szeged jóval diákközpontúbb. Véleményem szerint a Szegedi Tudományegyetem megkönnyíti diákjai életét a sokféle ösztöndíj-lehetőséggel, az ingyenes tömegközlekedéssel, és ráadásul a sikeres nyelvvizsgának az árát visszatéríti. Azt hiszem, az egyetemen eltöltött esztendők lesznek életem legszebb évei.




Kovacs_Tamas_felveteliKovács Tamás - GTK, gazdálkodási és menedzsment

Azért szeretek a Szegedi Tudományegyetemre járni, mert nagyon sok jó program van az egyetemisták számára, sok lehetőség adódik a kikapcsolódásra a kari épületek környékén is. Emellett nagyon jó a közösség is, mindenki segítőkész, barátságos. Igaz ez az oktatókra is, akik nagyon érdekes és színvonalas órákat tartanak.




További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.