Képzési területek

Az agrár képzési terület alapszakjait a Mérnöki Kar és a Mezőgazdasági Kar kínálja.
A bölcsészettudományi képzési terület alapszakjait a Bölcsészettudományi Kar és a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar kínálja.
A gazdaságtudományi képzési terület alapszakjait, és mesterképzéseit a Gazdaságtudományi Kar kínálja a hallgatóknak.
Az informatika képzési terület a gazdaság egyik húzóágazatának munkaerőigényeit kiszolgáló képzési programjaival három alapszakon van jelen a Szegedi Tudományegyetemen: gazdaságinformatikus, mérnök informatikus és programtervező informatikus alapszakok várják a jövő informatikusait a Természettudományi és Informatikai Karon. Az informatikai képzésben résztvevők tanulmányaik során informatika tanári szakirányt is választhatnak.
A jogi képzéshez kapcsolódó, a modern társadalmi igényeket kiszolgáló szakokat az Állam- és Jogtudományi Kar (ÁJTK), a hazai jogászképzés egyik fellegvára gondozza. A kar évtizedek óta jelentős szerepet tölt be az államigazgatás munkatársainak képzésében.
A műszaki képzési terület alapszakjait a Mérnöki Kar, a Természettudományi és Informatikai Kar valamint a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar kínálja.
A művészeti képzési területet a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Kara (ZMK) képviseli.
A művészetközvetítés területet a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar fedi le.
Az orvos- és egészségtudományi képzési terület szakjain és alapszakjain történik az egészségügy jól kvalifikált munkatársainak képzése az Általános Orvostudományi Karon (ÁOK), az Egészségtudományi és Szociális Képzési Karon (ETSZK), a Fogorvostudományi Karon (FOK), és a Gyógyszerésztudományi Karon (GYTK).
A tanárképzés szakmai, tartalmi, szervezeti és tudományos feladatainak összehangolását az SZTE Tanárképző Központ végzi; a képzés a szaktól függően a Bölcsészettudományi Karon, a Juhász Gyula Pedagógusképző Karon, a Természettudományi és Informatikai Karon, és a Zeneművészeti Karon folyik. A tanító, gyógypedagógus és óvodapedagógus alapszakok a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar képzési kínálatában találhatók.
A sporttudomány képzési terület alapszakjai – akár a sport, akár a testkultúra képzési ágakat tekintjük – a Juhász Gyula Pedagógusképző Karon várják a 21. század tudományterületének nevezett diszciplína elkötelezett híveit. Testnevelő-edzők mellett a rekreáció-, életmód- és egészségfejlesztés jövőbeli szakemberei és a leendő sportmenedzserek tanulhatnak itt.
A társadalomtudományi képzési területen a szociológia, a kommunikáció és médiatudomány, valamint az informatikus könyvtáros alapszakok a Bölcsészettudományi Karhoz tartoznak, a társadalmi tanulmányok alapszakot a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar hirdeti meg, a szociális munka alapszak pedig az Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar szervezésében indul. A gyakorlatorientált alapszakok célja, hogy a hallgatókat a mindennapi munkában jól hasznosítható ismeretekkel ruházza fel, illetve képessé tegye őket a mesterképzésbe való továbblépésre.
Természettudományi képzési terület A természettudományi képzési terület képzési ágait és a hozzájuk tartozó alapszakokat a Természettudományi és Informatikai Kar képzési kínálatában találjuk: a biológia, a fizika, a földrajz, a földtudomány, a kémia, a környezettan és a matematika hagyományosan a szegedi felsőoktatás erőssége.

esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták

Stricz_Walter_kicsiStricz Walter – ÁJTK, jogász

Hogy miért az SZTE? Egyrészt kézenfekvő választás volt dél-alföldi lakosként, másrészt nagyon jókat hallottam magáról az intézményről is. Úgy gondolom, hogy világszínvonalon is ez egy kiemelkedő egyetem, nagyon jó szakmai képzést nyújt a hallgatóknak. Véleményem szerint, aki a mi egyetemünket választja, az egy piacképes diplomát szerezhet, ezután pedig nagyon jó állásokra pályázhat. Kiemelném saját tapasztalataim alapján, hogy magas szakmai kvalitásokkal rendelkező tanári kar áll a hallgatók rendelkezésére, az oktatók többsége készséggel segít azoknak a diákoknak, akik érdeklődnek az adott téma, terület iránt.


Honti_Szilard_felveteliHonti Szilárd - JGYPK, testnevelő-edző

Világéletemben sportoltam, ezért fontos volt számomra, hogy segíthessem a diákokat már fiatal korukban az egészségesebb életmód felé orientálni. Ehhez nagyon komoly támogatást nyújtanak a szakmailag felkészült tanárok és a sokrétű képzés, hiszen a tanulmányok alatt minden sportba betekintést kapok. Mindenki, aki szereti a sportot és valóban ezzel akar foglalkozni később, itt megtalálja a számításait. Csak ajánlani tudom mind az egyetemet, mind pedig a szakot a fiatalabbaknak.


További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.