allasborze2013

Ismét Őszi Állásbörze és Mesterképzések Nyílt Napja az SZTE-n

Az SZTE Karrier Iroda újra megrendezi az SZTE Állásbörzét és a Szolgáltatók Börzéjét, az Őszi Álláskeresésre Felkészítő Napokat, valamint az SZTE Mesterképzések Nyílt Napját.

Október 14-én és 15-én (hétfőn-kedden) az Őszi Álláskeresésre Felkészítő Napokon elsősorban a Szegedi Tudományegyetem hallgatóit és friss diplomásait várják a szervezők. Az ingyenes programban – melyre október 10-e (csütörtök) 20 óráig lehet regisztrálni – egyebek mellett gyakorlati foglalkozások, CV-élesítés, nyílt interjú, személyre szabott próbainterjú szerepel, frissen végzettek számolnak be álláskeresési tapasztalataikról és praktikáikról. Neves szakemberek tartanak előadásokat például az álláskeresési interjúkkal, a testbeszéddel, a munkahelyi protokollal kapcsolatban, de a vállalkozóvá válás lépéseit is megismerhetjük.

 

Az állásbörze előtti napon, október 14-én gyakorlatias foglalkozásokkal várják az érdeklődőket, melynek során szakmai szemmel véleményezik az önéletrajzokat, mielőtt leadnák azokat a cégek standjainál. A bátor jelentkezők megfigyelőként lehetnek jelen egy nyílt állásinterjún, és tesztek segítségével felderíthetik, hogy állnak az önismerettel, miként dolgoznak csapatban, hogyan kezelik a konfliktusokat. Az állásbörze napján pedig változatos témájú előadások közül csemegézhetnek az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ kiállítási terében a munkaerőpiacra való hangolódás jegyében!

 

Részletek és regisztrációs lap az alábbi linken

 

A IX. SZTE Őszi Állásbörzére, a IV. Szolgáltatók Börzéjére és az V. SZTE Mesterképzések Nyílt Napjára október 15-én (kedden) 9 és 17 óra között kerül sor az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ átriumában. Az eseményt 9 órakor Szabó Gábor akadémikus, a Szegedi Tudományegyetem rektora nyitja meg.

 

Az SZTE Őszi Állásbörze legfőbb célja a hallgatók és a kiállító cégek közötti kapcsolat kialakítása. A fiatalok közvetlenül is találkozhatnak potenciális munkaadóikkal, személyesen tehetik fel kérdéseiket a megjelent cégek standjainál, informálódhatnak az aktuális álláslehetőségekről, nyitott pozíciókról, illetve le is adhatják önéletrajzaikat, motivációs leveleiket. Helyi, regionális és országos vállalatokkal egyaránt találkozhatnak az érdeklődők. A Szolgáltatók Börzéje abban segít, hogy kapcsolatba léphessenek olyan cégekkel, amelyek a hallgatók karrierjét kisebb vagy nagyobb mértékben segítő szolgáltatásokat/termékeket kínálnak (nyelviskolák, autósiskolák, tanfolyamok szervezésével foglalkozó cégek, diákmunka-közvetítők, szakképzéseket kínáló szervezetek stb.).

 

A rendezvényen az SZTE mesterképzést biztosító nyolc fakultása (Állam- és Jogtudományi, Bölcsészettudomány, Egészségtudományi és Szociális Képzési, Gazdaságtudományi, Juhász Gyula Pedagógusképző, Mérnöki, Természettudományi és Informatikai, illetve Zeneművészeti Kar) is képviselteti magát, bemutatva 148 szakot felölelő mesterképzési kínálatát, tájékoztatva az érdeklődőket a jelentkezés feltételeiről is. A nap programját többek között életvezetési, karrier-, pályaorientációs és grafológiai tanácsadás, karrierjósda is színesíti az SZTE Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ, az SZTE Karrier Iroda, illetve a Dél-alföldi Grafológiai Centrum jóvoltából.

 

A kiállító cégek listája, a részletes program és egyéb hasznos információk: http://www.sztekarrier.hu/hu/allasborze/szte_oszi_allasborze

 

SZTEinfo


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták

Zadori_BenceZádori Bence – BTK – Kommunikáció-és médiatudomány

Szeged az Alföld fővárosa. Nem olyan nagy és túlcifrázott, mint Budapest, és ez az élmények, az ismerkedés javára szolgál. AZ SZTE pedig sokkal gyakorlatiasabb képzést ad a legtöbb egyetemnél, ami a választott szakom (kommunikáció- és médiatudomány) számára elengedhetetlen. És hogy miért a #sztekomm? Mert túlságosan érdekel a világ és ezt itt különösen díjazzák.

 


Toth_Fanni_felveteliTóth Fanni - TTIK, programtervező informatikus

Az SZTE programtervező informatikus szakján igazán minőségi oktatást kapunk. Ami számomra pozitív, hogy tényleg azt kaptam, amire számítottam, amit hirdettek a nyílt napokon is. Ráadásul, ha valaki ügyes a programtervezésben még esélyt is kaphat, hogy a tanszékünkön dolgozzon. Sokan nem is tudják, de duális képzésben is lehet tanulni, ami nagyon sokat segít a gyakorlatias tapasztalatok megszerzésében, és az egyetem után komoly előnyt jelenthet ez a munkaerőpiacon.


További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.